טובים השניים

February 14, 2019

רוסאנה הו (50) ולינדון נרי (53) נחשבים לשם החם בעולם העיצוב והאדריכלות היום. הם נפגשו בארה"ב במהלך לימודי האדריכלות, וחזרו לשנחאי רק שנים אחרי, בתור משפחה.  מאז עברו 14 שנה שבמהלכן הפכו למעצבים שעבודותיהם זוכות בפרסים נחשבים, והם מבוקשים ברחבי כל העולם. איך מגיעים למעמד כזה? שאלנו בלי למצמץ.

 

צילום: Zhu Hai

 

 

איך הפכתם למעצבים מצליחים?

 

נרי: "מעולם לא ניסינו להצליח, אנחנו פשוט מלאים תשוקה לעבודה וזה נכון מהיום שבו הקמנו את החברה. עברו מאז 14 שנה והצלחה ופרסום לא עניינו אותנו אז ולא מעניינים אותנו היום. יש לנו אמונות, אנחנו נצמדים אליהם ונחושים לעשות עבודה טובה. למדנו שכשאנחנו אמיתיים ונאמנים לעצמנו, זה עובד, וכך, כשפרויקט מסתיים חשוב לנו אם אנחנו מרוצים ממנו".

 

איזו דמות השפיעה עליכם במהלך החיים?

 

נרי: "אבי החדיר בי פחד מאלוהים. במהלך ילדותי חזר ואמר: 'כשאתה מטפס להר אל תסתכל למטה, אלא אל השמים שמעל'. כשהתחלתי לעסוק באדריכלות הוא הבין שכדי להצליח אני צריך להתפרסם, אבל חשש מההשפעה שתהיה לפרסום עלי. הוא אמר לי: 'אל תאמין למה שאתה קורא על עצמך במדיה – אל תתגאה בשבחים שתקבל, אל תהיה עצוב כשיבקרו אותך'. הוא אדם מדהים שהצליח לקרקע אותי".

 

הו: "מייקל גרייבס היה מנטור עבורי, גם כמורה וגם כבוס. אני מאוד מכבדת אותו כדמות לחיקוי. עוד קודם לכן, הושפעתי מאמא שלי. היא לא קרייריסטית, אבל גדלתי עם העוצמה שיש בה, ועם האמונה שאני חזקה ושווה כמו כל גבר, זו פילוסופיה לחיים שהיא החדירה בי.

ההורים שלי נטעו בי פחד מאלוהים, שניהם מאוד רוחניים ובזכותם אני יודעת שלא משנה מה אשיג בעולם הזה, זה לעולם לא בעצמי".

 

כנסיית Suzhou. שילוב של חדש וישן

צילום: Pedro Pegenaute

 

 

מלון בוטיק על פי נרי והו. חומרים מקומיים.

צילום: Pedro Pegenaute

 

 

מה חשוב יותר לדעתכם – להעביר מסר בעבודה או לפתח סגנון עיצובי?

 

"מסר. סגנון לא מעניין אותנו, מנסים לקטלג את העבודה שלנו תחת כותרות – סגנון אסיאתי, מינימליסטי, מולטי-דיספלינרי. הגדרות מלאכותיות לא מעניינות אותנו, חשובים לנו עומק ומשמעות".

 

מה עוד אתם רוצים להשיג?

 

הו: "להרחיב את שעות הפנאי שלי. אני בעיקר רוצה לא לעבוד כל הזמן אבל זה קשה. בורכנו במקצוע שאנחנו יכולים לעבוד בו עד שנמות, המהות שלו גורמת לי להמשיך לרצות ולעשות עוד ועוד ולכן אני לא רואה כיצד אפשר לפרוש".

 

נרי: "אני שואף לעשות עבודה טובה יותר, כשאני בוחן את העבודה שלנו היא לא מספיק טובה בעיניי, אני מרגיש שאין בה פריצה. לפני 60 שנה היתה לאדריכלים כמו לה-קורבוזיה  ולואיס קאהן, שפה אדריכלית כל כך טובה. אנחנו לא פרצנו דרך, זה מעציב אותי".

 

 

קולקציית YANZI שיצרו עבור חברת ARTEMIDE, צילום: יחצ באדיבות קמחי תאורה

 

 

 

Please reload

© 2019 by ​Studio Sharon Hibsh. Proudly created with Wix.com.

  • w-facebook
  • Instagram Clean