זה החודש שהיה - פברואר

March 3, 2017

גיליתי שאני זקוקה לפידבק.

 

ישבתי עם חברה לקפה וקיטרתי שכלום לא זז, שאין לי מספיק לחץ ושאני מוצאת זמן לטגן שניצלים ב-16:00 אחה"צ במקום ב-22:00 בלילה (כפי שאני רגילה). ישבתי והתבכיינתי על התקופה המוזרה הזו שעוברת עלי, שבה הכל מתנהל (יחסית) בנחת, אני מוצאת זמן לקרוא, להסיע את הילדים הלוך ושוב, לעזור להם בשיעורי הבית, מין זמן כזה שבו יש אוכל טרי כל יום ורשימת המטלות שלי ממורקרת ומבוצעת ולא משתרעת על פני אינסוף ומכניסה אותי ללחץ.


היא שאלה על מה אני עובדת ושיתפתי אותה בשמחה ורק כשהיא אמרה: "וואו, זה מלא פרוייקטים", חשבתי שהיא בעצם צודקת.


זה היה חודש של תהליכים, שקורים בו דברים, שפרויקטים מתגבשים, עם הרבה חדוות עשיה, אבל מה שכנראה חסר לי זה תגובה, פידבק על התוצרים וכשאין – פשוט כי התהליכים עוד בעיצומם – אני מרגישה פול גז על ניוטרל.

מסקנה: הכל בראש, הכל מתחיל ונגמר בתפיסה שלי ולכן, משימה חדשה לרשימה – להפסיק לחכות לפידבק. בהצלחה עם זה.
 

Inside Out, facebook.con

 

 

הנחיתי פאנל על צמצום והתרחבות.

 

זה היה חודש עמוס במפגשים עם מעצבים ואדריכלים, בתחילתו פאנל שהנחיתי במסגרת התערוכה של סטודיו XS, שהנחיל את המושג "מדד הקומפקטיות". מדובר בכלי עבודה נהדר, שרוני אביצור ועופר רוסמן עובדים אתו כבר מספר שנים ובוחנים לאורו את מידת ההצלחה של הפרויקטים שלהם – הם בודקים עירוניות, גודל, תכנון רהיטים ופתרונות חכמים ומעניקים לעצמם ציונים, מתוך שאיפה להיות כמה שיותר אורבניים, ירוקים וקומפקטיים. בערב שהנחיתי הציגו את משנתם אדריכלים מרק טופילסקי ויואש ינקוביץ, רוני אלרואי, פאולה ליאני ואיתי פריצקי וורד בלטמן-כהן, כל אחד דיבר על צמצום והתרחבות בפרויקטים שלו ועל יחסי הגומלין ביניהם. מסקנה: קומפקטי זה לא בהכרח קטן ומטראז' רחב לא בהכרח מקל על התכנון.

 

 צילום: סיגל בן-נון

 

 צילום: גידי בועז

 

 

 

הרציתי על בניית אסטרטגיה ליח"צ.

 

בהרצאה ב"ריצופים" דיברתי על הדרך הנכונה ליצור אסטרטגיה של יחסי צבור לעסק של אדם אחד במטרה לבלוט. בסוף ההרצאה נתתי טיפים לגבי פנייה לעיתונאים, וכל אחד ואחד מהם נולד מניסיון אישי. אתמול קיבלתי מייל מאדריכל שלא היה בהרצאה, הוא כתב בשורת הנושא – בית חדש, צרף 4 תמונות וכתב בטקסט: בית חדש. מעוניינת? 


הנה תקציר בנקודות לאיך עושים את זה נכון – 

  1. כותבים שורת נושא מושכת עין, למשל – דירה חכמה בתקציב נמוך במיוחד. או משהו יצירתי כמו : להעז בקטנה – שורת נושא אמיתית שקיבלתי מאחת השומעות.

  2. מסכמים בקצרה את הסיפור של הבית, מדגישים נקודות ייחודיות או יוצאות דופן.

  3. מפרטים היכן הוא נמצא, מי גר בו – משפחה, זוג, אישה ו-70 חתוליה וכד'.

  4. מצרפים תמונות מוקטנות, לא פילים שסותמים את המייל.

  5. נותנים לכל תמונה שם שכולל את שם המעצב, שם הצלם, שם הפרויקט.

  6. בהצלחה.

 

Flamingoes Painting by Adam Fisher, saatchiart.com

 

 

הייתי בהשקה של H&M Home.

 

מקורית ומיוחדת היתה ההשקה של H&M Home שנערכה לפני שבוע בהרצליה. הופתעתי כשהווייז כיוון אותי לרחוב שבו גרים תמר יעקבס ואושרי יניב, ביתם הנהדר פורסם בספרי האחרון, "ביתו של אדריכל 2", ובמשרדי החברה ביקשו לרתום אותו לטובת ההשקה. על רקע האדריכלות המשובחת והאווירה הנעימה שיצרו שני האדריכלים באמצעות תכנון נכון שמתחשב בנתונים הקיימים בשטח, בכיווני האוויר ובעצי הפקאן הוותיקים שהיו על המגרש, פוזרו פריטי הסטיילינג של השוודים, והם שדרגו, אין ספק.


מי שלא יכולה להתאפק, הסניפים הראשונים שיצוידו במגוון פריטי הלבשת הבית הם חנות עזריאלי ת"א וחנות קניון ראשונים בראשל"צ וכל זה יקרה ב-16/3.

 

 

 

צילום: דייב שוורץ 

 

 

קיבלתי מכתב מקוראת. מעניין אותי מה אתם חושבים.

 

היא הציגה את עצמה כחובבת עיצוב שעוקבת אחרי הכתבות והפרסומים שלי, וביקשה להפנות את תשומת לבי לבחירה המוטעית, לדעתה, להראות "בתים של עשירים" (המונח במקור). בין השאר, היא כתבה שכשאין מגבלת תקציב קל לעצב וקראה לי לבחור לפרסם בתים ודירות בתקציבים נמוכים שדחפו את בעליהם למצוא פתרונות יצירתיים.


כל בית שאני בוחרת לפרסם מתפרסם מסיבה, לפעמים היא קשורה בעיצוב, לפעמים בתקציב, סיפור אישי מרגש ועוד, אבל רוב הבתים מציגים עיצוב שמעניין ללמוד ממנו ולקבל ממנו השראה. באופן אישי אני מעדיפה לסקר בתים שתוכננו ועוצבו עם תקציב שמאפשר למתכננים ולבעלים חופש יצירתי, במקומות האלה יש לי יותר מה ללמוד ולראות (ואני מסייגת מראש שזה קשור, כמובן, במתכננים ובבעלים). מה דעתכם, איזה סוג של בתים ודירות אתם הייתם מעדיפים לראות? אשמח לתשובות.

 

תכנון ועיצוב: דנה גוטמן ורותם סולרצ'יק (סטודיו 37), צילום: אביעד בר נס

מתוך הכתבה הזו

 

 

Please reload

© 2019 by ​Studio Sharon Hibsh. Proudly created with Wix.com.

  • w-facebook
  • Instagram Clean