מסכמת את המומחה - אליק גורקי

January 16, 2017

העצות שלקחתי מאליק גורקי שהרצה בכנס "מעצבים הצלחה" שנערך בשבוע שעבר בחלמיש, אליק הוא הבעלים המקסים של "דג זהב – ליווי עסקי למעצבים", הוא עוזר לבעלי עסקים להגשים את הפוטנציאל שלהם והוא גם חבר. הנה חלק מהדברים שהוא אמר:

 

קודם כל – אין קשר בין הצלחה לכשרון עסקי, זכרו שכדי להצליח צריך ליצור בידול.

 

אז איך עושים את זה? איך יוצרים בידול בעולם תחרותי?

 

 

 

התהליך ארוך ומתחיל בעבודת מחקר עצמית שמבוססת על 5 שאלות:

 

למה בחרתי להיות מעצב/ת?

 

למה דווקא עיצוב? מה הסיבה שבגללה בחרתי להיות עצמאי? האם זו תשוקה? האם נוחות? על פניו זאת שאלה מאוד פשוטה, אבל התשובה עליה היא הבסיס לכל העבודה שלנו, והיא צריכה להיות עמוקה יותר מ-להרוויח המון כסף.

 

למי אני מעצב?

 

או במילים אחרות מי קהל היעד שלי, כשנדע את התשובה נוכל לדייק את הפניה השיווקית אליו וגם את העשייה שלנו.

לקוח אידיאלי צריך להיות כזה שיש לנו גישה או קשר אליו, צריך להיות לנו כיף לעבוד אתו, צריך שיהיה חיבור מקצועי ולבסוף צריך שהלקוח יעריך את העבודה וירצה להמליץ עלינו.

 

 

 

למה לבחור בי? מה אני מציע?

 

אנחנו לא מציעים שירותי עיצוב/אדריכלות או סטיילינג, אנחנו מציעים פתרון. השוק מלא במעצבים ואם נשתמש באני העצמי והייחודי שלנו, נוכל ליצור קשר אישי שיעזור למכירה. התבוננו פנימה וזהו את היכולות האישיות הייחודיות שלכם ואת המקומות שבהם נוח לכם לעבוד.

 

איך נגיע ללקוחות?

 

ניצור לעצמנו יתרון, נהפוך למומחים בתחום שלנו ובסוג הלקוחות שלנו וכך נבלוט. אליק קורא לזה "ליצור יתרון בלתי הוגן", נוכל בעזרתו לתת יותר ממה שהתחייבנו לתת, נוכל בעזרתו להקשיב לצרכי הלקוח ולהוביל תהליכים.

 

מיהי נבחרת ערוצי השיווק שלי ?

 

את מי שאנחנו נספר לעולם בעזרת בחירה באמצעי התקשורת הנכונים עבורנו. מומלץ לשלב בין מספר כלים תקשורתיים כדי ליצר חשיפה מקסימלית, למשל: שיתופי פעולה, פה לאוזן וחשיפה תקשורתית נרחבת.

 

 

 

* בר אילוטוביץ היא מעצבת פנים, מפיקת על ובעלת עסק עצמאי לעיצוב.

 

 

Please reload

© 2019 by ​Studio Sharon Hibsh. Proudly created with Wix.com.

  • w-facebook
  • Instagram Clean