זה החודש שהיה

January 5, 2017

 

הכרתי חברה חדשה.

פרסמתי כאן ידיעה על פתיחתה של וישס גלרי ביהוד, אבל מה שלא כתבתי הוא כמה נדלקתי על אורלי בן סימון, האישה שמאחורי המיזם המהודק והתעשייתי הזה. ולמה היא כל כך הגניבה אותי? אולי בגלל חוסר האמצעיות המוחלט שלה, שמצפצף על כל מוסכמה שהכרתי. אחרי שפרשה מקריירה כרקדנית קלאסית בילתה בן סימון חמש שנים סוערות מחוץ לגבולות עם בן זוגה, כשחזרו הקימו את "ניוזיק", מגזין שעסק בתרבות המוזיקה האלקטרונית והאלטרנטיבית, אח"כ היא עבדה כמעצבת תפאורה והתמחתה ביצירת מתחמים לצילום פרסומות, למדה עיצוב פנים והתפרנסה כמעצבת חלונות ראווה עד שאזרה אומץ להגשים חלום ולהקים גלריה שבה היא מציגה פריטי רהוט שעיצבה וייצרה (בשותפות עם טל שורץ דינס) לצד פריטים משלימים שאספה. ועכשיו? היא לומדת את הפאזל החדש של חייה, מנסה לאזן בין כל החלקים, וחולמת על לקוחות שיגיעו לגלריה ויבחרו בה ובפריטים שעיצבה.  

 

אורלי בן סימון, צילום: סנדי אהרון

 

 

 גלריה וישס, צילום: איתי בנית

 

 

הייתי בפתיחה של B.teen.

שמחתי לשמוע על המותג החדש שהקימו האחים איתני, את נישת בני הנוער יזמה ומובילה האחות, מיכל איתני-פארי, שמתפקדת כמנהלת הסחר של הקבוצה. שמחתי כי בדיוק באותו שבוע סיימתי להלביש למתבגר הפרטי שלי את החדר, ובתהליך הרגשתי שאין לי מספיק אפשרויות זמינות. קשה להגיד שיש בחנות שברמת השרון בשורה עיצובית, אבל היא מאורגנת ומעוצבת בטוב טעם שקולע היטב לטרנד הנוכחי בחדריהם של קהל היעד, ממוקמת במיקום נהדר, צמוד לחניון, ולא מחייבת נסיעה לתוך העיר הגדולה והכי נוח - מאפשרת לסגור את הסיפור במקום אחד, כולל אביזרים משלימים שיתרמו לאווירה.

 

חלל הבנים בחנות B.teen, צילום: יוני רייף

 

 

תכנון יוצר אנרגיה.

מי שנכנס לדירה הזו במצבה המקורי, הסתובב על עקביו ועזב. היא אמנם ממוקמת באחד הרחובות השקטים והיפים בצפון הישן של תל אביב, שטחה 100 מ"ר ויש לה חניה צמודה, אבל שינויים שערכו בה לאורך השנים הפכו אותה לדירה שהאלמנט הבולט בה הוא מסדרון באורך עשרה מטרים. מעצבת הפנים רוני גבעוני ביקרה בה עם לקוחותיה, זוג צעיר עם שלוש בנות קטנות (שלוש, שש, 12) שחיפש נכס באזור, והמליצה על רכישה, "אני אוהבת את הדירות התל אביביות הטיפוסיות, לפרק אותן ולהפוך אותן כך שהפוטנציאל יתממש הוא אתגר מבחינתי. רק במקרים נדירים אני אומרת 'לא' לדירה, כי מבחינתי לכל דירה יש פוטנציאל, כמו לכל אדם". היא אומרת. כשהתחילה לתכנן את החלל קיבלה פירוט מלקוחותיה, "הם כתבו לי ספר: אנחנו לא מבשלים ולא אוהבים לארח, אין לנו כלי מטבח ואנחנו לא מאלה שקונים פרחים לשבת. הם אמרו שהם לא שומרים על סדר אבל אני ידעתי שכל זה ישתנה כשהדירה תהיה מוכנה, זה משהו באנרגיות שמשנה את ההרגלים". היא קובעת.

ביקרתי בדירה אחרי השיפוץ, היה אמצע השבוע ועל השולחן בסלון עמד כד זכוכית עם פרחים טריים. כשהרמתי מבט שואל, אמרה גבעוני והנמשים האנרגטיים שלה חייכו במקומה: "בסוף יצא מטבח גדול, הבית כל הזמן מסודר ויש פרחים באופן קבוע. בעלי הבית מבשלים ומארחים ואפילו קנו אופה לחם כי נעים להם".

הכתבה המלאה פורסמה בגיליון לאישה, 26/12/16.

 

 צילום: גדעון לוין

 

צילום: גדעון לוין

 

 

אישית קטנה / שוק לוינסקי.

איך חוגגים יומולדת ויום נישואים אחרי רבע מאה ביחד? כמה עוד אפשר להפתיע? השנה עשינו סיור טעימות בשוק לוינסקי, קיבלנו שבע נקודות לבקר בהן ולאסוף מטעמים, אני אמנם הפסקתי לאכול אחרי העצירה השלישית, אבל צעדתי באומץ רב אחריו, שצלח כמעט את כולן...

לא הפעלנו את ה-QR שמאפשר גם להחכים בדרך כי העדפנו להתמקד אחד בשני ובזמן הפנוי שלקחנו, היה כיף בין סמטאות השוק ובין אזרחי ת"א שיצאו לסידורים בשישי בבוקר וניצלו קרניים של שמש חורפית. מומלץ.

 

 מתוך האתר shuktlv.co.il

 

 

 

Please reload

© 2019 by ​Studio Sharon Hibsh. Proudly created with Wix.com.

  • w-facebook
  • Instagram Clean