הפנטזיה הישראלית בנוגע למגורים השתנתה משמעותית ב-15 השנים האחרונות – את החלום על חיים בדירת ארבעה חדרים המתפרשת על פני 100 מ"ר בבניין בן ארבע קומות בשכונה שלווה ואת משאת הנפש של בית צמוד קרקע במושב, החליפה מטרה חדשה: מגורים בדירה יוקרתית ומעוצבת על-פי טעמנו הייחודי, רצוי במגדל במיקום מרכזי בעיר.


יחד עם החלומות, השתנו והתפתחו גם הסטנדרטים בשוק הנדל"ן עצמו: הבניינים טיפסו לגובה ונהפכו למגדלים שמציעים לדייריהם מגוון של שירותים ושל סגנונות חיים, טיפוסי דירות חדשים הומצאו וגם תחום העיצוב נדרש ליצירתיות בתכנונם של החללים האורבניים הטריים. 


הספר שלפניכם מציג חלום ישראלי עדכני: דירות בעיר. הוא מדגים כיצד נראות היום דירות בישראל וכיצד בנתוני שטח זהים מצליחים אדריכלים ומעצבי פנים לייצר חללים שונים בתכלית, כיצד הם מתמודדים עם מיקום פתחים ומרפסות ועוד שלל קשיים – תכנוניים ולוגיסטיים – המהווים עבורם אתגר וכר פורה ליישומם של רעיונות וטרנדים עיצוביים. כל אחת מ-32 הדירות המוצגות בספר תוכננה והותאמה לדיירים המתגוררים בה ולסגנון חייהם ופרצה את גבולות הסטנדרט שקבע הבניין. 


הספר מלא בתמונות מרהיבות שמציגות יצירתיות בעיצוב כמו גם מנעד רחב של סגנונות שמתאפשר הודות לכישרונם של האדריכלים ושל מעצבי הפנים הישראלים. 
דירות בעיר הוא ספר חובה לכל מי שעיצוב הוא חלק מסגנון החיים שלו, והוא מומלץ לאדריכלים, למעצבי פנים, למשפצים, לבונים ולכל מי שעובר דירה.

אהד יחיאלי אדריכלים,  צילום : שי אפשטיין, סטיילינג: ענבר קרפר סרנוביץ